V minulom roku Bratislavské jazzové dni v Žiline mali veľký úspech u jazzových fanúšikov.
Hlavný organizátor agentúra Art Team v spolupráci s mestom Žilina a Mestským divadlom pripravili už 3.ročník tohto festivalu na piatok a sobotu 23. až 24.októbra 2015 s jazzovými hosťami akých sme tu ešte nemali.

Najväčším ťahákom festivalu bude jednoznačne vystúpenie gigantického hosťa, americkej jazz funkovej kapely Snarky Puppy. Je to nová koncertná hviezda amerického a svetového jazzu. V roku 2014 sa im tiež podarilo po prvýkrát získať cenu Grammy.

Snarky Puppy za desať rokov svojej existencie nahrali desať albumov a absolvovali stovky geniálnych koncertov. Na jeden z nich v októbri tohto roku sa môžu tešiť aj fanúšikovia jazzu v Žiline.
Okrem hviezdnych Snarky Puppy v rámci dvojdňového festivalu ešte vystúpi Bob Mintzer Quintet v čele s vynikajúcim americkým jazzovým saxofonistom svetového mena Bobom Mintzerom. Sprevádzať ho budú zahraniční hudobníci Kálman Oláh, Tomáš Baroš a slovenskí muzikanti Lukáš Oravec a Marián Ševčík.

Do Žiliny zavíta aj Gábor Winand ako jeden z najlepších spevákov súčasného jazzu v Európe. Vystúpi spolu s kubánskou speváčkou, ktorej meno je Elsa Valle.
Oboch spevákov bude sprevádzať NBS TRIO v zostave: Klaudius Kováč, Róbert Ragan a Peter Solárik.

Nezabudnite vo svojom kalendári na 2 dôležité jazzové dátumy: piatok 23.októbra a sobotu 24.októbra 2015, lebo práve vtedy sa uskutoční 3.ročník Bratislavských jazzových dní v Žiline v Mestskom divadle v Žiline.

Pridať komentár